podaj dalej

mapping_places

Witajcie! Dzisiaj będzie praktycznie, inspirująco i krótko 😉 Zapraszam do lektury i klikania.

Moje TOP5, czyli miejsca w blogosferze, do odwiedzenia których namawiam.

1. Różnie między mną a Pocztą Polską bywało, jednak muszę przyznać, że możliwości, które obecnie oferuje to naprawdę wygodne rozwiązania. O czym mówię? Wiedzieliście, że teraz można wydrukować sobie znaczek pocztowy bezpośrednio z komputera na kopercie, a następnie przesyłkę wrzucić do skrzynki. Fajnie, nie?:) Oczywiście możecie wybrać wzór znaczka z gotowych szablonów lub (i to jest to, co tygryski lubią najbardziej!) zaprojektować swój własny. Moim zdaniem to super sprawa, gdy ktoś ceni nasz czas i nie trzeba stać w niekończącej się kolejce, by kupić jeden (!) znaczek. Dobra, zaraz usłyszę “kto w dzisiejszych czasach wysyła pocztówki?”. To prawda, niewielu. W każdym razie fajnie mieć świadomość, że taka opcja jest i zawsze można z niej skorzystać. Zwłaszcza że święta tuż-tuż. Znaczki znaczkami, ale wiedzieliście, że można też zaprojektować swoją kartkę? Mam Was! No właśnie – morze możliwości. A propos morza… Już nie musicie wysyłać kartki typu “Pozdrowienia z Mielna” – teraz możecie sobie strzelić fotkę i wysłać jako pocztówkę.

Co zrobić, by mieć możliwość skorzystania z tych opcji: trzeba kliknąć o tu, założyć konto i już.

2. Ten portal odkryłam jakiś czas temu i muszę przyznać, że jego autorzy wpadli na fenomenalny pomysł. Wejdźcie na gryfnie.com, a przekonacie się, o czym mówię. Tam jest gryfnie! 🙂

3.  Znacie to? Macie coś do zrobienia i cały czas odkładacie to na później. Zwlekanie, czyli prokrastynacja, dopada każdego. Zazwyczaj wygląda to tak:

Jak sobie z nią radzić na blogu pisze Michał Pasterski. Polecam lekturę ciekawego artykułu, który pomoże Wam się zmierzyć z prokrastynacją. Nie odkładaj tego na później… Przeczytaj tu.

4. Lubię, gdy ludzie mają dystans i poczucie humoru. To właśnie można powiedzieć o dwóch braciach, którzy postanowili sprawić wyjątkowy prezent urodzinowy swojej Mamie. Kalendarz z rodzinnymi zdjęciami miał przypomnieć wspólne chwile. Moim zdaniem się udało! Zobaczcie sami – http://then-and-now-photos.tumblr.com/.

5. Na koniec polecam coś do zabawy, czyli kreator posterów  – tak sobie  roboczo nazwałam:). W sieci roi się od grafik z motywacyjnymi cytatami czy przemądrymi myślami. Teraz możecie zrobić sobie swój własny plakat! Pomoże Wam w tym strona recitethis.com, która pozwala na zapisanie swoich przemyśleń na różnych tłach (niestety kreator nie obsługuje polskich liter). Co zrobić z gotowym plakatem? 🙂 Można sobie wydrukować, powiesić na ścianie, napisać coś miłego i wysłać w formie jpg przyjaciołom… Zawsze też można napisać coś fajnego, wrzucić na Facebooka i tylko patrzeć, jak lajki przybywają (taki żart, of course) 😉  Zróbcie z tym, co chcecie – ja już zrobiłam:

recite-14010--857500920-19kd4bs

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s