Przepis na edycję PDF-ów

pdf

 

Jest taki program, o którego istnieniu być może nie masz pojęcia. Jeśli na co dzień pracujesz z plikami w formacie PDF, na pewno Ci się przyda. Dziś będzie o tym, za co lubię PDF-XChange Editor.

 

Odpowiedź jest bardzo prosta: dzięki temu programowi nanoszenie poprawek na PDF-y to przyjemność 🙂

W programie macie do dyspozycji mnóstwo narzędzi do edycji pliku – możecie dodawać swoje komentarze, podkreślać słowa, markować fragmenty tekstu wybranym kolorem, dopisywać swoje notatki… A więc wszystko, co kryje się w słowie EDYCJA. Jak to zrobić? Wystarczy otworzyć w programie dany plik, a potem przejść do Menu/Narzędzia i rozpocząć przygodę z narzędziami komentowania i wyróżniania. Poniżej na przykładzie stworzonego przez siebie pliku pokażę Wam możliwości programu. Oczywiście nie wszystkie, bo jest ich mnóstwo 😉

xchange

Po otwarciu programu potrzebne narzędzia są ukryte, dlatego pracę najlepiej zacząć od wyciągnięcia potrzebnych pasków narzędzi na wierzch. Można to zrobić w Menu/Widok/Paski narzędzi/Komentarze i znaczniki. W ten sposób macie wszystko pod ręką.

Dostajecie może czasem pliki PDF z komentarzami? Jeśli tak, to pewnie ich nadawca też korzysta z PDF-XChange’a. Wy też możecie dodawać swoje uwagi w formie żółtych notatek. Znajdziecie je na pasku Narzędzia komentowania i wyróżniania. Poniżej mój plik z żółtymi notatkami.

komentarze

To tak bardzo w skrócie 🙂 Sami sprawdźcie możliwości programu – jest bezpłatny i można go ściągnąć tutaj. Przyda się Wam? 🙂

M.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s