to tak można?

rcaNUh3pQ9GD8w7Iy8qE__DSC0940

Znacie to? Wstajecie rano 1 kwietnia, zakręcicie się trzy razy i już jest 22 kwietnia?

„Ale jak to? Już jest po świętach wielkanocnych?” – pytacie z niedowierzaniem znajomych, bo przecież jeszcze niedawno ubieraliście choinkę, odśnieżaliście samochody, a wizja majówkowego lenistwa była baaardzo odległa. Mamy prawie maj i takie są fakty, z którymi pewnie ostro dyskutowałabym, gdyby nie to że dzisiaj spędziłam godzinkę w centrum stolicy na totalnym lenistwie i nie mogłam się nadziwić, że zieleń, że słońce, że ludzie i w ogóle. Że można czasem iść wolniej (ba – zatrzymać się!), a nie tylko biec, biec, biec, biec, biec, biec i jeszcze raz biec. “To tak można?” – dziwiła się M., mijając spacerujących i korzystających z uroków pięknej pogody Warszawiaków lub też pijących kawę w towarzystwie znajomych – bez pośpiechu, że to czy tamto do zrobienia.

I tak sobie spacerując pod przymusem (miałam godzinkę do spotkania), wychodziłam plan na maj: ZWOLNIĆ. Jak najczęściej korzystać z przycisku „slow”, odkurzyć wewnętrzne hamulce i spróbować znaleźć każdego dnia chwilę dla siebie. Nie dla innych, egoistycznie i z premedytacją dla siebie…

I tym sposobem przeszłam do quizu. Nie musicie wysyłać odpowiedzi, nie będzie też nagród w tym moim blogowym konkursie (uprzedzam, żeby rozczarowania nie było). Postaram się też nie podpowiadać, choć tu będzie ciężko. Gotowi?

Kiedy ostatni raz zrobiłeś/zrobiłaś coś dla siebie?

A. Kiedy to było.

B. w 64 r.

C. Pfff… przed chwilą.

D. Kiedy indziej.

Jeśli Twoja odpowiedź nie jest odpowiedzią C, czas to zmienić. Pozwalam Ci. W ciągu 24 godzin zrób coś dla siebie – coś, co Ci sprawi megafrajdę, przyniesie odpoczynek, radość i wytchnienie… Wybierz sobie to, na co masz szczególną ochotę. Zbierz siły.

Kiedyś była taka akcja społeczna, która miała na celu uświadomienie kierowcom, jak ważne jest zatrzymywanie się przed przejazdem kolejowym. Hasło widniejące na bilboardach mocno zapadło mi w pamięć i myślę, że jest idealną pointą dla tego tekstu. Po prostu – “Zatrzymaj się i żyj”.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s